عکاسی از ساعت مچی و جواهرآلات

عکاسی از ساعت مچی و جواهر آلات

عکاسی از ساعت مچی

یکی از دغدغه هایی که فعالان در حوزه های فروش ساعت مچی و جواهر آلات و زیورآلات دارند عکاسی از محصولات میباشد. با توجه به اهمیت کیفیت بالای تصاویر محصولات در کاتالوگ ها یا صفحات سایت و شبکه های اجتماعی همواره عکس برداری از محصول جرو موارد حائز اهمیت میباشد. تمام تصاویر گرفته شده در سایت پوپوگالری و اینستاگرام پوپوگالری در آتلیه اختصاصی پوپوگالری گرفته شده و در این مقاله تمام نکاتی که برای تصویربرداری به آن توجه میکنیم را برای شما لیست کرده ایم. با ما همراه باشید…

[lwptoc]

نورپردازی محیط

مهم ترین بخش عکس برداری نورپردازی محیط است. اگر نورپردازی در عکس برداری از ساعت و جواهرآلات خوب نباشد، عکس هایی که گرفته میشود معمولا یا دارای سایه هستند یا بازتاب محیط و لامپ در داخل قسمت های براق جسم می افتد و عکس کیفیت لازم را نخواهد داشت.

عکاسی از ساعت مچی

اگر قصد هزینه کردن برای نورپردازی محیط را دارید میتوانید از لامپ های هالوژن موجود در بازار که برای آتلیه ها از آنها استفاده میکنند استفاده کنید. اما روش دومی هم هست که بتوانید با هزینه کمتر نورپردازی مناسبی داشته باشید. متوانید از لامپ های SMD یا LED موجود در بازار که هزینه کمی هم دارند استفاده کنید. این لامپ ها نور را متمرکز ارسال میکنند به همین دلیل لازم است که مقابل آن ها صفحه کالک یا پارچه حریر استفاده کنید و با همان کیفیت تصویر خروجی را تحویل بگیرید!

دکور و تزئینات 

اوایل کار ما در پوپوگالری عکاسی را در لایت باکس انجام میدادیم و پس زمینه سفید رنگ استفاده میکردیم که همانند عکس های صنعتی پس زمینه ساعت با ادیت در فوتوشاپ سفید رنگ قرار میگرفت. اما بعد از اینکه دکور را وارد تصاویر کردیم بازخورد خوبی از مخاطبان گرفتیم. منظورم از دکور چیز عجیب و غریبی نیست در واقع هرچیزی که گیر می آوردیم را به عنوان دکور استفاده میکردیم از پوشال و عروسک گرفته تا یک تکه چوب و یا صندوقچه کوچک. دکور را وارد تصویر برداری هایتان بکنید که تاثیر عجیب و غریبی در جذب مخاطب دارد. مخاطب و خریدار به تصویری که در محیط واقعی گرفته شده است بیشتر از تصاویری که در فوتوشاپ ادیت شده اند اعتماد میکنند.

دوربین و لوازم جانبی

بخش دومی که در عکاسی ساعت مچی حائز اهمیت است دوربین عکاسی میباشد.

انتخاب دوربین مناسب

برای این بخش میتونید از یه دوربین فوق حرفه ای استفاده کنید که دارای لرزشگیر دست باشد و از لنز ماکرو استفاده کند. اگر توانایی خرید دوربین فوق حرفه ای را ندارید از دوربین های معمولی متوانید استفاده کنید و با ادیت خوب در نرم افزار های ویرایشگر خروجی مناسب را دریفات کنید. و در نهایت اگر دوربین معمولی هم ندارید از دوربین گوشی استفاده کنید و سه پایه را برای نگه داشتن آن متصل کنید.

عکاسی از ساعت مچی

تنظیمات دوربین و ISO

دوربین خود را روی مقدار ISO کم تنظیم کنید. دوربینهای کنونی دارای تنظیمات ISO و کیفیت بسیار بالا و خوبی هستند و به نظر می رسد مناسب است ، اما برای وضوح تصاویر شما ، این فاجعه بار است. اینجاست که سه پایه نیز کمک می کند. اگر می توانید حرکت را متوقف کنید ، سرعت شاتر مسئله ای نیست. دیافراگم را با توجه به عمق میدانی که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید.

تمیز کاری ساعت

راستی یک نکته رو فراموش نکنید که قبل از عکس برداری با یک پارچه نرم و محلول تمیز کننده سطح ساعت ها رو تمیز کنید که بعداداخل فوتوشاپ اذیت نشید!

عقربه ها

نکته ای که برای عقربه ها باید توجه کنید این است که عقربه های ساعت تقریباً روی ساعت ۱۰ و دقیقه ۱۰ می باشد و ثانیه شمار نیز روی ۳۳ ثانیه است. این عدد را ساعت بیگ بنگ هم میگویند (شایعه یا درست نمیدونم!) این باعث می شود صورت ساعت بصری متقارن شود و فاصله بین عقربه ها به طور مساوی به سه قسمت تقسیم شود. اگر ساعت شما حرکتی هک کرده است می توانید با کشیدن تاج وقتی عقربه دوم در جای صحیح قرار دارد آن را متوقف کنید و ساعت و دقیقه را تنظیم کنید. تاج می تواند بعداً با استفاده از یک برنامه ویرایش عکس ، دوباره به جای خود ویرایش شود.

عکاسی از ساعت مچی

جمع بندی

عکاسی از ساعت و جواهر آلات یک مهارت تخصصی است که برای گرفتن خروجی ایده آل باید در آتلیه های تخصصی استفاده کرد. در این مقاله سعی شد که روش های ساده و کم هزینه را برای شما عزیزان آموزش بدهیم. در صورت تمایل به استفاده از آتلیه تخصصی پوپوگالری و یا برون سپاری عکس برداری های خود به پوپوگالری با ما تماس بگیرید